Dziedziczenie majątku jest procesem często skomplikowanym, a jego prawidłowe przeprowadzenie wymaga zrozumienia różnorodnych aspektów prawnych i społecznych. Jednym z istotnych zagadnień w kontekście dziedziczenia jest kwestia niegodności dziedziczenia - sytuacji, w której potencjalny dziedzic nie może odziedziczyć majątku ze względu na określone przyczyny. W niniejszym artykule przyjrzymy się…
Czytaj więcej: Niegodność dziedziczenia - kiedy dziedzic nie może odziedziczyć majątku
Pięcioletnia edukacja na kierunku psychologia daje szerokie perspektywy pracy zawodowej. Niektórzy jednak wolą nadal kształcić swoje umiejętności, wybierając dalszą ścieżkę edukacji. Jedną z opcji są studia podyplomowe. Czy warto zgłębiać swoją wiedzę w wybranym wcześniej kierunku?…
Warunki w toku utrzymywania się pandemii koronawirusa oraz wynikający z niej kryzys gospodarczy wpłynęły zgubnie na zdrowie psychiczne masy ludzi i ukształtowały nowe problemy dla osób przedtem cierpiących na choroby psychiczne jak również np. zaburzenia powiązane z nałogami.…
Czytaj więcej: Oddziaływanie globalnej epidemii Koronawirusa na samopoczucie
Z całkowitą otwartością można zakomunikować, że dziś żyjemy w unikalnych czasach.…
Czytaj więcej: Istotność zdrowia psychicznego u osób walczących z pandemią
Nauczanie religii w szkole podstawowej nie jest zadaniem łatwym. Wielu uczniów niekoniecznie identyfikuje się z nauką Kościoła i jego moralnymi wskazaniami, a nawet z samą instytucją.…
Czytaj więcej: Religia w podstawówce. Jak zachęcić dzieci do nauki?
Jan Paweł II głosił w encyklice Fides et Ratio, że wiara i rozum to dwa skrzydła, które unoszą nas ku jednej prawdzie. Rozum opiera się na dowodach, wiara na czystych wierzeniach. Nie zmienia to faktu, iż w wielu sytuacjach, nawet tych przyziemnych, aby przyjąć coś rozumem, należy pierwej przyjąć to na wiarę. Poznajmy chrześcijaństwo, największe wyznanie na Ziemi, które dzieli się na katolicyzm, protestantyzm i prawosławie.…
Czytaj więcej: 3 wyznania chrześcijaństwa – katolicyzm, prawosławie, protestantyzm
Kochasz film i chcesz się kształcić w kierunku produkcji filmowej? Marzy Ci się kariera reżysera, scenarzysty lub montażysty filmowego? Chcesz spełniać się, tworząc filmowe efekty specjalne, które pozwolą Ci zdobyć Oskara? Nie rezygnuj z marzeń, tylko znajdź szkołę filmową, która pozwoli je urzeczywistnić!…
Zapewne każdemu z nas obiło się o uszy pojęcie „pracy zespołowej”. Z pewnością też prawie wszystkim zdarzyło się choć raz być członkiem zespołu - w szkole, na studiach czy też w innych sytuacjach społecznych. Problemy wynikające z pracy w zespole są więc powszechnie znane i nie trzeba ich nikomu wyjaśniać. Niewielu z nas jednak zastanawiało się, jak z tymi problemami walczyć? Oto krótki poradnik na ten temat!…
Umiejętność skutecznego dialogu jest cechą poszukiwaną od starożytności. Wiemy, że starożytni grecy i rzymianie ćwiczyli się w sztuce przemowy. Chcieli w ten sposób przekonać słuchających do ich przemyśleń i wniosków. Niekiedy ta sama umiejętność była z powodzeniem wykorzystywana w amfiteatrach w przedstawieniach lub w przemowach do tłumów co przysparzało oratorom olbrzymiej rzeszy entuzjastów. Zyskiwali oni dzięki temu sławę, a nawet siłę polityczną! Sztuka mowy i negocjacji była kiedyś związana z kluczowymi dziedzinami kulturowo-społecznymi takimi jak sztuka teatru, filozofia i polityka.…
Nic tak nie ucieszy zakochanego w historii członka rodziny, jak dobra książka historyczna! To prawda stara, jak świat i nie ma nawet, co z nią dyskutować. Pozostaje nam tylko znalezienie odpowiedniej książki i kupienie jej w przedświątecznym szale prezentowym. Z czego ucieszy się miłośnik historii? Oczywiście z esejów historycznych!
Książka – pomysł na zawsze trafiony prezent!
Kupowanie…
Czytaj więcej: Pomysł na prezent dla miłośnika historii – eseje historyczne!
Uczniowie w szkole nie przepadają za czytaniem? Nie wiesz na jakim etapie czytelnictwa się znajdują? Jest na to rada. Zbiorowość ludzka to istoty które budują kulturę. Decydują o tym jakie cechy będzie ona przedstawiać, jakie treści będą modne. Książki jako dosyć archaiczna rzecz, czytane są, jednak z przymusu i sporadycznie. Zwiększenie potrzeby czytania można zdziałać z pomocą jego promowania, czego przykładem może być Wyzwanie 52 książki w 2016 roku.…
Strona 1 z 2