Wakacje są czasem, gdy chcemy radować się odpoczynkiem na plaży oraz pięknym promieniowaniem słonecznym. Plażowanie może być sympatyczne i dające satysfakcję, lecz nie powinniśmy zapominać o podstawowych regułach, jakie zagwarantują nam bezpieczeństwo i zdrową opaleniznę. W tym artykule opowiemy wiele głównych podpowiedzi, jakie warto uwzględniać w trakcie opalania się na plaży.

Stroń od opalania w godzinach najogromniejszego nasłonecznienia

Ażeby napawać się bezpiecznym i delikatnym plażowaniem, zasadnicze jest wybranie poprawniej pory dnia. Optymalnymi momentami do plażowania są poranna pora przed godziną jedenastą i poobiednia, po godzinie 16. W tym okresie promienie słoneczne są łagodniejsze dla skóry, natomiast zagrożenie oparzeń jest znacznie niższe.

Wczesne godziny są wyjątkowo sprzyjające dla plażowania, bo nasilenie promieniowania UV jest w tamtym czasie mniejsza. Słońce wychodzi wówczas spoza horyzontu, zaś jego promienie są bardziej poziome, co skutkuje mniejszym obarczeniem dla skóry. Jest to poprawny czas, iżby rozpocząć opalanie i nabrać urodziwej opalenizny.

Po godzinie 16, gdy słońce rozpoczyna w tej chwili opadać, promienie słoneczne zaczynają być bardziej kątowe, co oznacza, iż przekraczają przez znaczną powłokę atmosfery. W wyniku czego stają się w wyższym stopniu rozrzucone i mniej podstępne dla cery. Popołudniowe opalanie jest tym samym bardziej pewne, a naraz zapewnia możliwość zdobycia wymarzonej opalenizny.

Użytkuj preparat z protektorem

Użytkowanie preparatu z filtrem to szalenie istotne dla świadomego opalania. Wyłoń krem z protektorem o właściwym faktorze ochrony (SPF) dobranym do Twojego rodzaju skóry. Warto kupić artykuł wysokiej jakości, który zapewni wydajną kuratelę przed wrogim promieniowaniem UV. Nałóż preparat sowicie na całe ciało przed wyjściem na plażę, pamiętając o wyjątkowo narażonych miejscach, jak na przykład nos, uszy, ramiona i nogi. Istotne jest też regularne odświeżanie nakładanego preparatu, zwłaszcza po kąpieli czy upływie czasu.

Wyekwipuj się w należyte nakrycie głowy

Ochrona skóry głowy jest jednakowo istotna jak strzeżenie reszty ciała. Dobierz lekką, przewiewną czapkę lub kapelusz, który ochroni Twoją głowę przed silnym działaniempromieni słonecznych. Nie zapominaj, iż skóra na głowie jest czuła na oparzenia słoneczne, zaś nadto długa wystawa bez asekuracji może kierować do oparzeń i podrażnień skóry. W związku z tym stale miej przy sobie słuszne nakrycie głowy i zakładaj go niezależnie od pory roku.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie: bądź nawodniony przez picie dużej ilości wody

W trakcie żarliwych dni na plaży nie zapominaj o systematycznym nawadnianiu organizmu. Wysokie temperatury i wystawa na słońce mogą przywieść do prędkiej straty płynów z układu. W związku z tym istotne jest, aby pić mnóstwo wody oraz trzymać adekwatny pułap nawilżenia od wewnątrz. Unikaj napojów wyskokowych i słodzonych, ponieważ mogą one wieść do odwodnienia. Woda jest perfekcyjnym doborem, żeby zachować system nawodniony plus prawidłowo nawilżoną skórę.

Dbaj o cerę po sesji plażowania: oto parę znaczących sugestii

Po przestaniu opalania na plaży, istotne jest właściwe zadbanie o cerę. Po kąpieli czy też prysznicu, skorzystaj z nawilżającego balsamu bądź mleczka po opalaniu. Te kosmetyki pomogą w regeneracji skóry, utrzymać jej należyte nawilżenie i ujarzmić prawdopodobne podrażnienia. Szczególną atencję zwróć na miejsca, które były w największym stopniu narażone na słońce, takie np. twarz, ramiona i nogi. Stroń od też szczeciniastych ręczników i mocnego tarcia ciała, ażeby nie męczyć organizmu dodatkowo. Należałoby również popijać mnóstwo wody po plaży, aby pomóc organizmowi w podtrzymaniu stosownego nawodnienia ciała.

Pamiętaj, że te rady są naczelnymi regułami dla świadomego i delikatnego plażowania. Zawsze przystosuj je do swoich subiektywnych oczekiwań jak również warunków panujących na w określonym kraju. Twój dobrostan i wyśmienite nastawienie są najważniejsze, w związku z tym zadbaj o swoją skórę i raduj się promieniami słonecznymi odpowiedzialnie.