Na ogół wiosna jest świetnym czasem na rozpoznanie swojej sympatii do motocykli. Chociaż ładne okoliczności natury nie stanowią najistotniejszego powodu do tego, by wsiąść na motor, niewątpliwie to właściwy moment, aby znakomicie poczuć maszynę i przyswoić wszelkie reguły bezpieczeństwa. Z pewnością jazda motocyklem przynosi miłe wrażenie wolności, jednakowoż wymaga określonego przygotowania oraz zaopatrzenia. W szczególności każdy początkujący motocyklista winien zapoznać się z listą niezbędnych akcesoriów, które są potrzebne dla utrzymania bezpieczeństwa w trakcie jazdy motocyklem, zarówno w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Posiadanie dobrze dopasowanego kasku motocyklowego z homologacją jest normą, którą charakteryzuje nie wyłącznie racjonalne myślenie, lecz przede wszystkim kodeks ruchu drogowego. Dzisiaj istnieje mnóstwo typów kasków, których właściwości i funkcja zależą przeważnie od stylu jazdy. Odmienny będzie kask do prostej jazdy skuterem po mieście, odrębny do poruszania się większym motocyklem. Są także kaski przeznaczone na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista zwykle zaopatruje się w kask integralny, który z racji swojej wielofunkcyjnej, całej konstrukcji umożliwi wygodę i ochronę głowy tak samo w czasie jazdy w mieście, jak i na bardziej wymagających, cięższych trasach. Należy kupować jedynie takie kaski, które mają znaczek certyfikowanej homologacji. Świadczy to, że dopełniają określone normy bezpieczeństwa i są zatwierdzone do użytku na trasach europejskich.

Strój na motocykl

Ubiór motocyklisty komponuje się z paru elementów. Na początek należy wyposażyć się w kurtkę motocyklową. Zazwyczaj wybór pada na tradycyjną, popularną, jednakże solidną i odporną na rozdarcia kurtkę skórzaną na motor. W tym momencie dostępne są również tkaninowe kurtki motocyklowe, które także cechuje dobra jakość. Wybierane są najczęściej ze względu na swoją lekkość, wodoszczelność i trwałość. Każdy wariant kurtki motocyklowej, obojętnie do którego stylu jazdy ją wybieramy, powinien posiadać specjalne ochraniacze.
Poza kurtką powinno wyposażyć się w spodnie na motor. Mogą to być jeansy motocyklowe lub modele z innych mocnych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe także powinny być wyposażone w protektory.
Dobre buty motocyklowe to konieczność. Muszą stabilizować i chronić stopy. Tym samym powinno się wybierać tylko te modele, które są przeznaczone do jazdy na motocyklu.
Rękawice to zdaje się najczęściej kupowany szczegół stroju motocyklisty. Dobrze jest posiadać kilka par, które możemy zmieniać w zależności od pory roku i stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z odpowiednimi ochraniaczami bez wątpienia stanowią podstawę wyekwipowania i muszą znajdować się na liście pierwszych zakupów początkującego motocyklisty.
Należy także pamiętać o pozostałych elementach stroju na motocykl. Można wyposażyć się w kombinezon na motocykl, bluzy na motor, a także rozważyć zakup kominiarki pod kask. Należy natomiast pamiętać, ażeby wszystkie części odzieży motocyklowej były nie tylko dobrej jakości, lecz także chroniły motocyklistę przed możliwymi otarciami, bądź zranieniami w trakcie upadku.

Pomocne akcesoria na motocykl

Motocyklista nowicjusz winien głównie skupić się na bezpieczeństwie jazdy. Jednakże bez wątpliwości każdy, kto wyrusza poza miasto, lub na nieznane trasy powinien zaopatrzyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia skonstruowane specjalnie z myślą o potrzebach motocyklisty, więc są niezawodne i komfortowe w użytkowaniu. Z kolei interkom montowany w kasku umożliwi motocykliście komunikację z innym jeźdźcem, a jak również pozwoli na odsłuchiwanie komend z nawigacji.

Musimy jednakże mieć na uwadze, iż podstawą każdego motocyklisty winna być zapobiegliwość i rozsądek. Jazda motocyklem wiąże się z dużym niebezpieczeństwem, nie tylko z uwagi na na zachęcające możliwości mocy silnika, lecz także z uwagi na pozostałych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i ostrożność musi zadbać sam motocyklista. Resztę przydatnych akcesoriów motocyklowych można kupić w wspaniale zaopatrzonym sklepie dla motocyklistów. Wskazane jest bez wątpienia sięgnąć po asortyment dobrej jakości. Przecież chodzi tu o bezpieczeństwo. Najlepszą jakość zazwyczaj zdołają zagwarantować tylko wypróbowani i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Toteż w LibertyMotoStore dostępna jest wybrana oferta kasków motocyklowych, garderoby motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Jedynie najlepsza jakość materiałów i wykonania potwierdzona certyfikatami zdoła zapewnić należyte zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.