Jak co roku, gdy zaczyna się zima pojawia się nieustannie to samo pytanie, dokąd można wyruszyć ferie zimowe. Nie ulega kwestii, że przerwa trwa aż dwa tygodnie, należy w takim razie dobrze zaplanować ten czas, aby nikomu w rodzinie nie nudziło się, a czas spędzony był w aktywny i fascynujący sposób. Jak więc zaaranżować ferie zimowe, gdzie wyjechać z dziećmi, by w pełni wykorzystać z czasu wolnego?

Zwykle jako pierwszy projekt w rodzinie pojawia się idea wyprawy w góry. Nie ma się czemu dziwić, bo to najlepsza możliwość dla wszystkich amatorów sportów zimowych. W zimie w górach niemal zawsze leży pokrywa śnieżna, a sam specyfika górski wspiera utrzymaniu odpowiednich warunków do jazdy na nartach, bądź snowboardzie. Ferie w górach to inicjatywa nie jedynie dla tych, którzy zasuwają na zaawansowanych nartach po czarnych trasach, lecz także dla wszystkich, którzy wiedzą, że na naukę zawsze jest czas. W każdym tatrzańskim i sudeckim kurorcie funkcjonują wypożyczalnie sprzętu. Można także swobodnie skorzystać z lekcji instruktora. Najbardziej słynnym ośrodkiem narciarskim w Polsce jest ten na Kotelnicy, w Białce Tatrzańskiej. To faktycznie ładne, rozbudowane trasy, lecz trzeba się liczyć też, że są one silnie przepełnione. Toteż wskazane jest też zastanowić się Krynicę, Wisłę, bądź też Szczyrk. Dla tych, którzy szukają trochę większego białego szaleństwa czekają kurorty zagraniczne. Ośrodki narciarskie we Włoszech, Szwajcarii, lub Austrii są faktycznie ogromne i słyną z bardzo długich i dobrze utrzymanych tras narciarskich. Kurorty proponują atrakcje nie wyłącznie dla narciarzy i snowboardzistów. Można również skorzystać z pobliskich torów saneczkowych, bądź należycie przygotowanych lodowisk. Wielokrotnie niedaleko znajdują się również ośrodki Spa, lub termy. Takie zimowe kąpiele w basenach termalnych będą nie tylko wielką uciechą, ale i pokrzepieniem odporności.

Jeśli tymczasem kogoś znużyły atrakcje w górach, może wyruszyć ferie zimowe na Mazurach lub w okolicach Puszczy Białowieskiej. Powinno się jest specjalnie skorzystać z ofert gospodarstw agroturystycznych, dlatego że nie licząc smacznego, zdrowego wyżywienia na ogół oferują bezmiar innych atrakcji, dzięki którym zajmująco spędzimy wolny czas. Piesze wędrówki w osłoniętym od wiatru lesie, poszukiwanie tropów zwierząt, czy też spotkanie na swojej drodze żubra, lisa, czy zająca, to za każdym razem interesujący relaks dla rodzin z dziećmi. Bardzo często jest sposobność załatwienia kuligu, bądź ogniska w określonym miejscu. W okolicach Białowieży są także szkoły nauki jazdy konnej. Ośrodki agroturystyczne pomagają w organizacji nie tylko takich rozrywek, ale również proponują uczestnictwo w najróżniejszych warsztatach artystycznych czy też popularno-naukowych. na pewno czas spędzony pośród inspirujących ludzi będzie atrakcyjny i korzystny.

Ferie nad morzem niektórym nieprawidłowo mogą się marnie kojarzyć. Lecz tak w gruncie rzeczy to nadzwyczaj fascynująca oferta, niekoniecznie kierowana dla amatorów morsowania. Morze wygląda nadzwyczajnie i magicznie o dowolnej porze roku, a puste, rozległe plaże zachęcają do spacerowania. sporo ośrodków wypoczynkowych i hoteli z nadmorskich kurortów przygotowało swoje oferty właśnie pod kątem ferii zimowych. Są aranżowane różne wieczorki tematyczne, gry na basenach, w centrach rozrywki, czy salach kinowych. Rodzice mogą liczyć na chwilę samotnego wytchnienia w saunie, czy Spa, podczas gdy dziećmi zajmą się animatorzy. Ferie nad morzem to propozycja zwłaszcza dla tych, którzy preferują mniej sportowej aktywności, tymczasem chcą spędzić czas również zdrowo i miło.

W ostatnim czasie Polacy polubili spędzanie zimowej przerwy za granicą, zwłaszcza w ciepłym klimacie. To alternatywa wyraźnie dla tych z bardziej dostatnim ortfelem, jednakże należy pamiętać, że mnóstwo hoteli w swojej ofercie uwzględnia duże zniżki na dzieci, lub kompletnie zwalnia z opłat za nie. Wyjazd na ferie do ciepłego kraju to faktycznie atrakcyjna oferta dla rodzin, które nie przepadają za śniegiem. Jednakowoż po to, aby naprawdę schwycić trochę ciepłych promieni słonecznych, powinno się się wybrać nieco dalej. Najchętniej wybieranym przez Polaków kierunkiem turystycznym w zimie są Malediwy, Zanzibar, lub Meksyk. Wyruszamy również chętnie do Tajlandii, czy na Dominikanę. Warto jednakowoż pamiętać, że do takiego wyjazdu trzeba się przygotować, nie tylko pod względem finansowym. W czasie pandemii koronawirusa w różnych krajach istnieją najróżniejsze obostrzenia. Powinno się dokładnie zapoznać się z informacjami na sprawa wszystkich regulaminów sanitarnych obowiązujących w miejscu naszej destynacji, tak, by po przylocie, nie było ani dotkliwych niespodzianek, ani rozczarowania.

Ferie zimowe można spędzić wobec tego w istocie w różnorodny sposób. Nade wszystko jednak wskazane jest pomnieć o bezpieczeństwie i uśmiechu na co dzień. Wówczas z pewnością spędzimy wolny czas najlepiej.