Zbliża się nowy rok i raczej większa część z nas podejmuje się spuentowania ostatnich dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniejszym stopniu rozmyślamy o naszych sukcesach, a zdecydowanie więcej rozpamiętujemy porażki, niezrealizowane marzenia i problemy. Zwłaszcza zaś myślimy o niedotrzymanych obietnicach z lat poprzednich. O ile zapoczątkowanie następnego roku dla wielu jest ważne i wręcz stymulujące do podjęcia nowych wyzwań, to okazuje się w większości przypadków, że po upływie miesiąca lub dwóch chęć do przemian zmniejsza się albo niknie zupełnie. Wedle ostatnich badań społeczność ujawniają tendencję do zarzucania swoich noworocznych postanowień w ciągu siedmiu tygodni - to niewiarygodnie krótki czas. Zastanówmy się przeto, co może być przyczyną tak rychłego porzucania swoich postanowień noworocznych i jak temu sprostać.

Statystyki odkrywają, że w poprzednich latach społeczność niezmiernie wiele czasu rozmyślają o organizowaniu nowego roku. To w następstwie tego, że obecne czasy dosyć istotnie rejestrują się w historii ludzkości na skutek na światowy problem pandemii Covid-19. Ludzie w swoich zamyśleniach noworocznych niesłychanie mocno koncentrują się na tematach natury psychicznej, w następnej kolejności nad zdrowiem fizycznym, dopiero później nad kwestią finansową. Wszystkie te zakresy planowanych zmian są dość trudne, arcyważne, ale i trudne. Jak więc mądrze podjąć i postanowić nowe wyzwania, żeby dać sobie szansę na sfinalizowanie planu?

Na początek twoje postanowienia noworoczne muszą być przejrzyście scharakteryzowane i wyraźnie określone. Na początku zastanów się nad potrzebą wypełnienia zamysłu, to ma być twój prywatny, osobisty plan, a nie rezultat mody. Jeśli przewidujesz, że w twoim życiu pora na przemiany, to precyzyjnie ustal co, w jakim okresie i jakim sposobem chcesz zmienić. Rozmyślaj właściwymi kategoriami - nie podążaj za wytycznymi przyjaciółki, lub jakiegoś bloga, bo bardzo błyskawicznie okaże się, że to w twoim przypadku może się nie sprawdzić. Jeżeli potrafisz opisać, co chcesz zmienić i jesteś pewny, że to jest dla ciebie istotne - postaraj się zyskać na to zagadnienie jak najwięcej specjalistycznej informacji z pewnych, merytorycznych źródeł. Wszystkie postanowienia noworoczne dotyczące domen zdrowia, zarówno psychicznego i fizycznego wiecznie potrzebują oparcia w medycznej wiedzy. Podejmij konsultację z doktorem, dietetykiem, bądź psychologiem. To podstawa, aby najpierw poznać skalę potrzeby naprawy swojego zdrowia, a po drugie ażeby móc zdawać sobie sprawę okazję spełnienia takiego projektu w w toku przyszłego roku. w dużej mierze łatwiej będzie zrozumieć to, że na przykład zrzuciłaś 5 kilo, a nie 10 lub to, że do wyjścia z nałogu potrzeba bardzo dużo czasu i przyjaznych, wspierających ludzi dookoła. Ponieważ przed tobą kolejne 12 miesięcy, to warto wystartować już z jakimś dogłębnym, rzeczowym i praktycznym projektem.

Nieco odmiennie wygląda temat z postanowieniami na sprawa naszych przyzwyczajeń. Uzależnienie od Internetu, portali społecznościowych nim nie jest. Bo to bardzo istotny problem i wymaga stanowczo pomocy terapeuty. Skorzystanie z wskazówki profesjonalisty jest jedyną rozumną decyzją, jaką wskazane jest podjąć w takiej sytuacji. Lecz w przypadku, kiedy mamy kontrolę nad swoim czasem spędzonym w sieci i pragnęlibyśmy trochę zmienić swój harmonogram dnia, dobrze byłoby samodzielnie podjąć praktyczne działania. Bardzo optymalnym rozwiązaniem bywa po prostu wynalezienie sobie nowego hobby, najlepiej związanego ze sportem albo wymagającego naszego zaangażowania bez użycia komputera, czy smartfona. Dobrze jest również narzucić sobie jakąś dyscyplinę i zastosować monitorowanie czasu spędzonego w w necie. Czasami trzeba zaledwie sprawdzić licznik godzin spędzonych w portalach społecznościowych, żeby mieć dostateczny bodziec do szukania innych przyjemności.

Podejmowanie postanowień noworocznych odnoszących się kwestii finansowych tylko z pozoru bywa proste. Osoby, które postanawiają się na zmiany w swym budżecie muszą niezwykle racjonalnie przemyśleć wszelkie szczegóły, bez rozpisania korzyści, etapów i wielorakich możliwości, raczej nie uda się wprowadzić w życie luźno podjętej decyzji o oszczędzaniu, czy inwestowaniu. w dużej mierze łatwiej będziesz mógł takie zamierzenie uaktualnić, zamiast całkowicie go rezygnować, jeżeli sporządzisz swój własny personalny projekt biznesowy.

Bez względu od tego jak ważne noworoczne postanowienia na zbliżający się rok pragniesz podjąć, powinieneś być sprawiedliwy wobec siebie od początku. Wszystkie przemiany, jakich zamierzasz poczynić będą dotyczyły zwłaszcza: twojego ciała, twojej sprawy, twoich pieniędzy. Dobrze jest wobec tego dla swojej osobistej motywacji prowadzić zapiski, zawierające wyraźnie i rzeczowo ustalone instrukcje, jak i opisujące przebieg realizacji.