Schody to nie tylko funkcjonalna konstrukcja. Schody mogą także być istotną atrakcją domu, przydają mu charakteru. Powinny komponować się z niewielkimi pomieszczeniami, nie ograniczając wolnej przestrzeni.

Na rynku szukane są firmy świadczące usługi kompleksowe z dostawą, od pobrania wymiarów do montażu, schodów oraz równie ważnych balustrad. Ceniony przez klientów jest również kontakt z architektem, z artystą, który stworzy schody doskonałe, właśnie do naszego wnętrza, schody a także balustrady na wymiar. Nie ulega wątpliwości, że mniej kosztowne są schody z katalogu, z gotowych elementów, ale czasami pragniemy, aby były wyjątkowe, tylko dla nas.

Jakie schody oraz balustrady wybrać? Jakie schody, który typ - zabiegowe, bolcowe, kręte, proste, ażurowe i z podstopniami, a być może dywanowe. Schody mogą być lewo - bądź prawoskrętne. Z czego je wykonać, który budulec można wykorzystać, lite drewno, bądź metal. Jakie elementy schodów mają być drewniane, a które wykonane z metalu. Tak samo istotne dycyzje trzeba podjąć podczas wyboru balustrad. Można dokonać wyboru z oferty balustrad drewnianych a także zyskujących coraz większą popularność - balustrad metalowych. Balustrady stalowe znamionują się niezmiernie wysoką odpornością na warunki zewnętrze, są trwałe i wyglądają stylowo, można je zestawiać z drewnem, a także szkłem.