Aby miewać się dobrze we własnym ciele, trzeba czuć się dobrze w swoim umyśle. Natomiast to, o czym na ogół zapominamy, to fakt, że to co jemy ma wpływ na nasze samopoczucie. Tak! Odpowiednie jedzenie sprawi, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Eksperymenty pokazują, że niektóre pokarmy czy też kombinacje żywności powinno się unikać dla naszego zdrowia umysłowego i innych, które mają być preferowane, by zapobiec lękom na przykład.

Której żywności powinno się unikać?

Śmieciowa żywność.
Nie jest to czymś niespodziewanym, ale śmieciowa żywność musi być bezspornie zabronione, i usunięte na tyle na ile to możliwe z diety. Burgery, pizza, frytki mogą spowodować, że będziesz przez krótki czas radosny, ale częsta konsumpcja takiego typu wyrobów będzie z większym natężeniem służyć depresji aniżeli szczęściu.

Napój alkoholowy
Lampka wina może być doskonały na imprezę z przyjaciółmi. Natomiast prawie wszystkie trunki procentowe powodują wahania poziomu cukru oraz pobudzają odkładanie się kwasów mlekowych we krwi, co ma tendencję do wywoływania bezsenności, a nawet depresji.

Węglowodany.
Cukier nie tylko rujnuje skórę i figurę, lecz też napada nasz intelekt. Powiększenie ilości węglowodanów w codziennej diecie jakiejś osoby sprowadziłoby depresję.

Sól.
Sól wzmaga napady paniki. Budzi ciśnienie krwi, przez co przyspiesza akcję serca. W następnej kolejności układ reaguje uwolnieniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama wywołuje napięcie i strach. Nie jest wskazany dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To prawdopodobnie ulubiony napój wielu osób, ale na pewno nie jest optymalny. Kawa duplikuje hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.