Pościel bawełniana to świetny wybór, który sprawdzi się idealnie w wielu sypialniach. Warto pamiętać o tym, że by móc w pełni korzystać z jej walorów, a w związku z tym cokolwiek przeciągnąć jej żywotność i zachować komfort snu, trzeba szczególnie wiedzieć, jak poprawnie o nią dbać.

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile razy trzeba oddawać do prania wykonaną z bawełny pościel. Tu nie istnieje żadna zasada mówiąca o tym, z jaką częstotliwością wypada oddawać pościel do prania - uwarunkowane jest to zwyczajnie od poszczególnych potrzeb domowników. Dla zagwarantowania czystości w czasie snu pożądane byłoby zmieniać pościel nie rzadziej niż raz w ciągu miesiąca, a jeszcze częściej w podczas upałów, kiedy ludzie pocą się zdecydowanie intensywnej. Częstotliwość prania należałoby zwiększyć dodatkowo w razie choroby.

W czasie prania wykonanej z bawełny pościeli wskazane jest pamiętać o tym, aby nie umieszczać z nią w pralce elementów stworzonych z innych rodzajów tekstylnych materiałów. Dodatkowo bawełniana pościel w pralce potrzebuje trochę więcej miejsca, dlatego też nie należy zbyt wiele jednocześnie ładować do bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się dokładnie, a co za tym idzie, niezbędne będzie nastawienie kolejnego cyklu prania. W przypadku pościeli wyjątkowo mocno pobrudzonej dobrym pomysłem jest odłożenie jej na noc w zimnej wodzie.

W przypadku prania bawełnianej pościeli ważne jest też zachowanie odpowiedniej temperatury prania. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na metce. To zawsze najbardziej wiarygodna informacja, z której trzeba korzystać w czasie prania. Należy także pamiętać o tym, iż bawełna to często stosowany materiał występujący w rozmaitych formach, skutkiem tego nie ma jednej reguły mówiącej o zasadach prania pościeli bawełnianej.