Twoja sypialnia może stać się twym ukochanym pokojem w domu z paroma prostymi pomysłami, zapewniających poczucie większej przestrzeni - nawet jeżeli twój obecny pokój jest nieco przepełniony. Przekształć swoje miejsce do spania w przestrzeń, o jakim zawsze marzyłeś, dzięki tym oszczędzającym miejsce pomysłom.

Dodaj wielofunkcyjny stolik nocny
Zmień swój mały stolik nocny, przystosowany wyłącznie do lampy na małe komódki z obu stron łóżka. Będą one tworzyły coś więcej aniżeli miejsce na lampkę do czytania, zegarek, okulary czy telefon komórkowy, ale możesz również wykorzystać szuflady na skarpety, bieliznę, krawaty, badź inne elementy garderoby, dzięki czemu możesz zminimalizować rozmiar komody i zaprowadzić porządek w szafie. Powieś lustra za lampami nocnymi, by stworzyć iluzję przestrzeni, poprzez odbicie światła i rozjaśnienie przestrzeni.

Wyrzystaj miejsce pod łóżkiem
Nieład to nieprzyjaciel otwartych przestrzeni, zatem skombinuj parę podłużnych, przykrywanych pojemników do magazynowania pod łóżkiem butów, odzieży, bądź innych nie wykorzystywanych na codzień rzeczy. Ukryj je i nie myśl o nich, póki nie będziesz musieć ich wyciągnąć - i nagle są swobodnie dostępne, jednakże nie przeszkadzają.

Korzystaj z szaf w mieszkaniu
W wielu przypadkach szafy w holu oraz przedpokoju to szczególnie niewyeksploatowane pomieszczenia. Za płaszczami a także kurtkami chowaj z rzadka używane sukienki i garnitury w specjalnych torbach na ubrania. To miejsce do trzymania formalnych sukienek, smokingów, garniturów na rozmowy o pracę - to, czego nie używasz częściej aniżeli raz bądź dwa razy w ciągu roku.

Wybierz takie same bądź zbliżone kolory
Banalną wizualną sztuczką otwierającą pomieszczenie jest dopasowanie zasłon pod kolor ścian które jednocześnie podkreślają meble. Jeżeli masz niewielkie akcenty, jak na przykład krzesła, ramki bądź lampy, znajdź kolor farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy albo bardziej metaliczny i pomaluj je, by korespondowały. Przykładowo krzesło akcentowane w kolorze pąsowego złota subtelnie wpasuje się w ciepłe karmelowe ściany i okna.