Dla wielu krajoznawców, Gdańsk jest bardzo ciekawym celem wycieczki. wizyta w tym mieście to wyjątkowa okazja dla tych gości, którzy mają zamiar nacieszyć się spotkaniami z wyjątkowymi zabytkami. Na brak fascynujących przykładów dawnego budownictwa nie można tutaj narzekać. Na jakie obiekty warto zwrócić szczególną uwagę?

W gronie tych budowli, którym warto się uważniej przyjrzeć, jest Ratusz Głównego Miasta. Gmach ten stanowi bardzo charakterystyczną część miejskiej panoramy, zalicza się też do grona najważniejszych zabytków starówki w Gdańsku. Ta jedyna w swoim rodzaju perełka architektury robi ogromne wrażenie na turystach. Ratusz ten przyciąga nie tylko majestatyczną sylwetką oraz piękną elewacją. Ten budynek to również piękne wnętrza, które koniecznie trzeba odwiedzić. Muzeum, które zostało urządzone w murach ratusza dawnej siedziby miejskich urzędników może się poszczycić licznymi eksponatami. Wspaniałe wnętrza zachwycają, a pobyt w gdańskim ratuszu będzie dla wielu zwiedzających wyjątkową przygodą.Ratusz jest tylko jedną z wielu atrakcji, jakimi może nas oczarować Gdańsk. Aby zobaczyć pozostałe atrakcje tego ośrodka miejskiego, warto zaplanować dłuższą wycieczkę po jego obszarze.

Rewelacyjne zagospodarowanie sprawia, że w Gdańsku bez przeszkód można znaleźć tanie noclegi bez względu na porę roku, dzięki czemu zorganizowanie takiego pobytu staje się coraz łatwiejszym zadaniem.