Osoby które zmieniają lokal mieszkalny na pewno mają olbrzymi kłopot z oszacowaniem kosztów przeprowadzki. Zdecydowałem więc napisać artykuł obejmujący parę cennych wskazówek ułatwiających wycenę kosztów przeprowadzki.

Pierwszą wymagającą decyzją jaką musimy podjąć, jest decyzja związana z realizacją przeprowadzki, to znaczy czy decydujemy się na realizację przeprowadzki samodzielnie czy zlecamy jej ukończenie kompetentnej firmie. Sprawą w absolutnie oczywistą jest fakt, iż jeśli skorzystamy z pierwszej możliwości przeprowadzka będzie znacznie mniej kosztowna, jednakże mniejsze koszty będą też związane z ponoszeniem całkowitej odpowiedzialności za bieg przeprowadzkowy.Jeżeli zdecydujemy się posłużyć się pomocą specjalistów to oni zajmą się całkowitym procesem i będą odpowiadać za powodzenie naszej przeprowadzki.

W jaki sposób firmy zajmujące się przeprowadzkami wyceniają przeprowadzki?. Jeżeli na realizację przeprowadzki posiadamy określony budżet (na przeprowadzkę dwu pokojowego mieszkania możemy wydatkować plus minus 400 zł) wówczas odpowiednim rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi firmy przeprowadzkowej tylko w obrębie transportu, wniesienia oraz zniesienia mebli, pozostałe elementy procesu, mianowicie spakowanie i rozpakowanie przedmiotów jak również zabezpieczenie mebli, robimy sami. Takie rozwiązanie będzie dla nas ogromnie korzystne, ponieważ wynajmujemy firmę przeprowadzkową do najcięższej pracy a sami robimy lżejszą.