Istnieje duże grono osób, które pragnęłyby mieć zarobki bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Tyczy się to głównie niepełnosprawnych, mam wychowujących małe dzieci jak również osób, mieszkających daleko od ośrodków miejskich.

Jak się okazuje aktualnie jest sporo możliwości praktykowania takiej domowej pracy. Tym sposobem w ramach działalności gospodarczej albo na umowy o dzieło zdołają pracować: programiści, tłumacze, pisarze, pismacy, informatycy, projektanci. Można też założyć swoją niewielką domową firmę i prowadzić handel, tworzyć rękodzieło bądź utrzymywać się z reklam lokowanych na blogach. Dodatkowa ewentualność to praca chałupnicza, w tym miejscu natomiast trzeba uważać, gdyż istnieje wiele nieuczciwych firm na rynku. W swoich czterech ścianach mogą również wykonywać pracę osoby, które piszą na zamówienie teksty i artykuły.

Wychodzi na to, że korzystając z tych wielu sposobów możemy zarabiać zupełnie dobre pieniądze i zarazem przebywać blisko rodziny. Każdy, kto ma chęć pracować w mieszkaniu i przyjmuje związaną z tym izolację i wymóg samodzielności powinien spróbować takiej odmiany pracy.