Stany Zjednoczone Ameryki to państwo, które mnóstwo osób chciałoby zobaczyć – dlatego są tam tak ogromne zyski czerpane z turystyki oraz tak wielki problem imigracyjny. Niektórzy chcą tam pojechać jedynie rekreacyjnie, a inni osiedlić się tam na stałe. Wielu ludzi zastanawia się nad tym, co jest najbardziej warte zobaczenia i z jakimi obszarami powinni ewentualnie związać swoje losy. W wielu wypadkach wybór pada na Kalifornię – co warto o niej wiedzieć?

Kalifornia – podstawowe informacje
Po Alasce i Teksasie stan Kalifornia jest największy w całych Stanach Zjednoczonych. Jest również najludniejszy i najbogatszy – a do tego imponuje wspaniałą pogodą. Stolicą stanu jest Sacramento, chociaż większość przyjeżdżających woli zwiedzić raczej Los Angeles czy San Francisco. Kalifornia leży nad Oceanem Spokojnym, zatem przyciąga swoimi pięknymi plażami (w tym jedną z najpiękniejszych, czyli tak zwaną szklaną plażą). Z tego względu jest to miejsce idealne na wakacje, ale również raj dla tych, którzy chcieliby mieszkać i pracować w takich warunkach na stałe.
Ażeby dokładniej zlokalizować Kalifornię na mapie i poznać ją jeszcze lepiej, warto dodać, że graniczy ze stanem Oregon, Nevada, Arizona, a także z meksykańskim stanem Nowa Kalifornia (od południa). Już sama nazwa powinna najlepiej świadczyć o tym, co można zastać na miejscu – wywodzi się ją od utopijnego raju, gdzie miały mieszkać Amazonki pod wodzą królowej Calafii.

Kalifornia – co warto zobaczyć?
Z pewnością każdy, kto pragnie dobrze poznać Kalifornię, powinien wybrać się do Sacramento, ale również Los Angeles i San Francisco. W Los Angeles świetnie poczują się artyści – nie bez powodu miasto jest bowiem określane jako „Kreatywna Stolica Świata”. To ono jest zresztą siedzibą Hollywood. Amatorzy wodnych szaleństw będą się świetnie czuli w San Diego. Symbolem San Francisco jest zaś słynny most Golden Gate Bridge, ale fani silnych emocji mogą dotrzeć do mieszczącego się na wyspie Alcatraz byłego więzienia. Kto chce zachwycić się przyrodą, powinien odwiedzić Park Narodowy Yosemite, albo Dolinę Śmierci z ruchomymi wydmami.

Do Kalifornii można oczywiście dotrzeć samodzielnie, ale również zorganizować sobie wyprawę, na której jednocześnie coś zarobimy, ale i sporo zobaczymy. Au Pair in America umożliwia wyjazd osobom młodym, które pragną zobaczyć nieco świata, dużo łatwiej otrzymać wizę, legalnie pracować, pomagając rodzinie u której będą mieszkać, otrzymywać kieszonkowe i poznać wielu ludzi - jednym słowem, przeżyć przygodę życia.