Przyszło nam żyć w takich czasach, kiedy mając możliwość kontaktu z milionami osób z całego Świata bywamy samotni, a każdy kolejny dzień, pomimo obfitej liczby atakujących nas codziennie rozrywek i radości, zdaje nam się monotonny i powtarzalny.

Sporo osób, czując się porażonymi szybkim tempem życia oraz dawkami stresu, jakie fundują nam obecnie pracodawcy czy współpracownicy, popada w depresję albo stany depresyjne. Logika radzi, że w sytuacji, gdy i my podejrzewamy u siebie takie właśnie zaburzenia, trzebaby niezwłocznie zadbać o to, by zapewniona została nam kompetentna pomoc psychologiczna. Jednakże, jak pokazują statystyki, osoby z rozlicznymi zaburzeniami natury psychicznej, nie decydują się na spotkanie z terapeutą, a tym bardziej nie zgadzają się na to, żeby została im zapewniona psychoterapia. Może być to spowodowane faktem, że ogólna świadomość o chorobach psychicznych jest znikoma, a każdy, kto odważy się na taką wizytę wybrać, ryzykuje tym, że najbliżsi a także znajomi niesłusznie mogą postrzegać go za osobę prawdopodobnie niebezpieczną.

Ludzie którzy decydują się na skorzystanie z kompetentnej pomocy, obawiają się także, czy nie będą ośmieszeni przez pana albo panią terapeutę. Lublin jak również inne większe miasta w Polsce to miejsca, gdzie w ostatnich latach otworzono mnóstwo nowych poradni psychologicznych i psychiatrycznych. Zatem pamiętajmy, że psycholog ani psychiatra, tak jak jakikolwiek lekarz, w żadnym wypadku nie ośmieszy pacjenta. Jeśli natomiast z dokonanej terapii z konkretnym psychologiem nie będziemy zadowoleni, to zawsze możemy go zmienić. Na rynku czekają inni terapeuci. Lublin jest dużym miastem, gdzie czasem nasz bezgłośny krzyk oraz ciche wołanie o pomoc może w wirze codziennych spraw nie zostać dosłyszane, toteż niezbędnym człowiekiem, który na pewno pomoże uporać się z naszymi trudnościami jest psycholog. Lublin jest miastem ogromnych możliwości, lecz też wielkich zagrożeń związanych z życiem w świecie teraźniejszym.