Choć świadomość kobiet w przedmiocie dbania o swą urodę zwiększyła się, po wielokroć zdarzają się im błędy w pielęgnacji a także wyborze kosmetyków.

Pielęgnacja suchej cery może być bardzo uciążliwa. Trzeba stale ochraniać ją przed czynnikami zewnętrznymi jak również pamiętać o wielu przeciwwskazaniach. Jednakże nawet nie mając dużo czasu na dbanie o skórę, starczą łatwe kroki, by w każdej sytuacji prezentować się wspaniale.

Najistotniejszym etapem jest spożywanie odpowiedniej ilości wody. I choć nie jest to kosmetyk, w największym stopniu pomaga nam utrzymać skórę suchą w dobrym stanie.Kolejnym ważnym krokiem w pielęgnacji będzie dobór odpowiednich specyfików. Jednakowoż nie można sugerować się jedynie napisem na pudełeczku. Niezmiernie ważne jest analizowanie INCI każdego kosmetyku, który będzie używany na naszej skórze. Powinno się posiadać wiedzę czy mamy uczulenie na jakiś składnik. Łatwiej nam w takim przypadku dodatkowo wyeliminować niepożądane oddziaływanie kosmetyku.

Kosmetyki, po które warto sięgać, w składzie winny mieć: kwas hialuronowy, kwas mlekowy, mocznik, kwas linolowy, woski, parafinę a także glicerynę (ale nie zimą).Jednakże pierwszym i najważniejszym krokiem jest odpowiednie określenie rodzaju cery. Jeśli jesteśmy już bezspornie pewne, wykorzystujmy kosmetyki o odpowiednim dla nas składzie.