W szybko rozwijającej się firmie warto jest zadbać o automatyzację pewnych czynności. Skutecznie ułatwia to prowadzenie firmy, a dzięki nowoczesnym technologiom mamy możliwość znacznego przyspieszenia części procesów i zadbania o bezpieczeństwo naszych danych.

Jednym z efektywniejszych kroków na drodze do zoptymalizowania funkcjonowania Twojej firmy jest korzystanie z programów, które zajmują się tworzeniem i wysyłaniem faktur do Twoich klientów za Ciebie. Bazują one na danych, które wcześniej wprowadzasz do systemu i dają możliwość posiadania wszystkich kluczowych danych w jednym miejscu. Zwykle ich koszt jest na miarę możliwości każdej firmy dopiero rozpoczynającej swoją działalność. Programy do fakturowania skutecznie wspomagają w prawidłowym wypełnianiu dokumentów wysyłanych do klienta i urzędów skarbowych, pomagając tym samym w rozliczaniu na koniec roku podatkowego. Dodatkowo, dzięki programom do fakturowania nie musisz już wczytywać się w przepisy, jak taka faktura powinna wyglądać i co powinna zawierać, ponieważ program ten dostarczy Ci szablony, które będą zgodne ze wszystkimi normami prawnymi.

Na pewno dostrzegasz, jakie możliwości daje program do fakturowania. Łódź jest miastem, w którym siedzibę swoją posiada firma Mega-Tech, która cieszy się uznaniem coraz szerszego grona użytkowników oraz rekomendacjami ze strony między innymi instalki. pl, Komputer Świat, TVN fakty. pl czy TaxFin.pl. Uznanie to świadczy o niezawodności oprogramowania, łatwości w użytkowaniu oraz świetnym stosunku ceny co do jakości programów, a także zastosowanymi innowacyjnymi rozwiązaniami. Przykładem jest program Faktura Small Business, który umożliwia tworzenie i wystawianie faktur również przez osoby, które są zwolnione z podatku VAT. Program należy na bieżąco aktualizować, ponieważ umożliwia to automatyczne pobieranie danych kontrahentów z CEIDG. Ponadto, umożliwia dopasowanie do potrzeb klienta zarówno pod względem wyglądu, jak i jednostek miary, form płatności i innych. Oznaczanie danych jest pomocne w zorganizowaniu pracy. Program oferuje także współpracę z czytnikami kodów kreskowych EAN.

To jednak nie wszystko, nawet więcej możliwości posiada oprogramowanie Faktura Small Business Handel, który jest programem przeznaczonym do wystawiania faktur z magazynem. Faktura Small Business Handel umożliwia wystawianie aż 16 różnych typów dokumentów. Ta wersja daje nam między innymi możliwość wystawienia faktur WDT, faktur Exportowych, możemy za pomocą programu wystawiać dokumenty magazynowe - PZ, WZ, PW, RW, MM, ewidencjonować dokumenty zakupowe, czy obsługiwać stany magazynowe. Program posiada także moduł kasa - dokumenty KP, KW, BP, BW. Wersja ta jest także wyposażona w opcję integracji z systemem sklepowym Shoper.

Jak widać każdy znajdzie opcję odpowiednią do swoich potrzeb. Dobrze dobrany program do fakturowania usprawni działanie firmy, dlatego warto inwestować w najlepsze rozwiązania dostępne na rynku.