Zgodnie z poprzednimi informacjami Elona Muska, w końcu przyszedł ten moment, kiedy Tesla przedstawiła projekty długo wyglądanego Modelu 3. Projektanci zakładają, iż zdobędzie on serca wszelkich wielbicieli samochodów elektrycznych zarówno w Ameryce Północnej, jak i w pozostałych częściach świata.

Z uzyskanych wiadomości wynika, iż najtańszą edycję będzie można nabywać już za 35 tysięcy dolarów. Cena jest nieco wyższa aniżeli przewidywano, ale powinno się zwrócić uwagę, że mieszkańcy USA będą mogli skorzystać ze specjalnych zniżek i kupić auto już za około 27 tysięcy dolarów.

Znajdujący się w przygotowanej przez Tesla ofercie najmniejszy sedan będzie miał przyśpieszenie do setki już w 6 sekund, a jego prędkość maksymalna to blisko 200km/h. Co więcej będzie on miał zasięg aż 350 km. W ciągu mającej miejsce w Los Angeles prezentacji wozu Elon Musk oznajmił, iż w przedsprzedaży zostało już zamówionych 135 tysięcy aut, a ilość zamówień ciągle rośnie. Teraz jeszcze nie przekazano do wiadomości kluczowych detalów związanych ze specyfikacją Modelu 3. Bezsprzecznie wiadomo w tej chwili, że auto w standardowym wyposażeniu będzie miało napęd tylny, ale będzie dostępna również edycja z napędem 4x4. Nie ma także wiadomości o tym, jakie będą dostępne edycje wyposażenia.

Każdy, kto chce zamówić sobie nowiutką, elektryczną Teslę musi wpłacić zaliczkę w wysokości „zaledwie” 1000 dolarów. Na auto trzeba będzie zaczekać do początku roku 2018, ponieważ dopiero wówczas początkowe sztuki będą udostępnione do sprzedaży. Tymczasem Model 3 można oglądać na dostępnych w sieci filmach.