Tak wiele fascynujących książek, a tak mało czasu na ich czytanie. I tak niewiele miejsca. W małym mieszkaniu nie ma miejsca, by urządzić sobie zasobną bibliotekę. Na szczęście nawet nie mając jej, możemy cieszyć się dobrą literaturą. I nie myślę tutaj o wypożyczaniu książek.Niezależnie  od tego, czy czytujesz klasykę, bądź tylko nowości wydawnicze, kryminały bądź książki awanturnicze a nawet biograficzne czy też horrory, bez problemu wyszukasz coś odpowiedniego dla siebie. Potrzebujesz tylko przestrzeni, by je wszystkie zmieścić. Ale kto powiedział, że powinna to być przestrzeń fizyczna?

Czytnik książek elektronicznych to wspaniały sposób na problem deficytu miejsca. Wiele książek, mieszczących się w jednym urządzeniu umożliwia nie tylko przechowywanie, ale też zabranie kompletnej kolekcji książek na wyjazd. Już nie ma konieczności zastanawiać się, którą książkę zabrać. Teraz masz je wszystkie na raz. Choć dalej czytasz na raz jedynie jedną.

A jak oczy się zmęczą, czcionkę możemy powiększyć, w poniektórych modelach odsłuchać fragmenty odczytywane za pośrednictwem elektronicznego lektora. Teraz możesz cieszyć się własnymi wersjami arcydzieł literatury, a by je nabyć nie trzeba się nawet wstawać z fotela.