Matura to bardzo ważne przeżycie w życiu każdego ucznia. Przygotowanie do niej nie powinno trwać tygodnia lub dwóch, lecz znacznie więcej. Jeżeli jeszcze mamy czas i jesteśmy na początku edukacji w szkole średniej, to powinniśmy już teraz przykładać dużą wagę do nauki. Będzie nam znacznie lżej pod koniec edukacji, w okresie, w którym matura będzie zbliżać się nieuchronnie. Jeżeli jesteś już w klasie maturalnej - nie załamuj się! Najważniejsze jest nastawienie oraz chęć do nauki.

Najważniejsze, jeżeli matura zbliża się wielkimi krokami, to powtórka materiału. Wypisz sobie wszystkie przedmioty, z których będziesz zdawać maturę. Pod każdą nazwą wypisz ogólnikowo najważniejsze pojęcia, a poniżej tych pojęć rozwiń je bardziej szczegółowo. Są to rzeczy podstawowe, które powinieneś znać. Jeżeli wiesz, że w przeszłości miałeś z nimi problem lepiej przypomnij je sobie i postaraj zrozumieć- jest to lepsze niż uczenie się nowych rzeczy pobieżnie.
Co jest najważniejsze to fakt, żebyś nie starał się uczyć wszystkiego naraz. Pamiętaj również, że nie możesz ‘zamęczać mózgu’, gdyż nie jest to efektywne.