Czytanie to nie tylko metoda na miłe spędzanie  czasu, lecz także pożywka dla naszego mózgu. Wszelkie badania udowadniają, że osoby, regularnie sięgające po książkę, są inteligentniejsze, bystrzejsze i mają więcej empatii. Z jakich innych powodów warto czytać?

W pierwszej kolejności, czytanie poszerza nasz zasób wiedzy o świecie. Zapoznając się z dobrą prozą bądź reportażem, nie odczuwamy, że czegoś się uczymy, a miło wykorzystujemy wolny czas – w tym samym czasie jednakże chłoniemy mnóstwo nowych informacji, które bez wątpienia przydadzą nam się w życiu.Co więcej, za sprawą książek mamy okazję spojrzeć na świat z innej perspektywy, dzięki czemu będziemy bardziej przychylni a także empatyczni, a to polepsza zdolność nawiązywania kontaktów z ludźmi oraz współpracy.

Po trzecie, książki pomagają nam zwiększyć zakres słownictwa oraz sprawiają, że lepiej się wysławiamy. Umiemy szczegółowo ująć w słowa nasze myśli a także jesteśmy lepszymi negocjatorami. Te umiejętności są dziś zasadnicze w wielu zawodach.

Podsumowując, czytanie ma dużo zalet. Po książki powinno się więc sięgać nie tylko dla pozbycia się nudy, lecz też – żeby się rozwijać, stawać mądrzejszym oraz wrażliwszym człowiekiem, lepiej radzącym sobie w codziennym życiu.