Przydatność znajomości języków obcych jest niezaprzeczalna w niemal każdej dziedzinie życia. Czy w życiu prywatnym, dla zagranicznych wyjazdów, czy też w życiu zawodowym, posługiwanie się innym językiem jest niezaprzeczalną korzyścią.

Jest ono szczególnie ważne w pracy – pracodawcy od kandydatów na niemal każde stanowisko wymagają znajomości co najmniej jednego języka obcego i to przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Króluje angielski. Jest to w końcu mowa światowego biznesu, nauki, informatyki oraz nowych technologii. Obecnie, w czasach, kiedy angielskie słówka otaczają nas niemal wszędzie, znajomość tego języka to lingwistyczny must-have.

Jaki język pomoże Ci zdobyć wymarzoną pracę?

Oprócz wspomnianego już angielskiego, warto przyjrzeć się innym propozycjom. Szkoły językowe, na przykład lincoln.edu.pl, oferują wiele atrakcyjnych kursów. Jak zauważają specjaliści do spraw rekrutacji w firmach headhunterskich, wielu pracodawców poszukuje pracowników ze znajomością języka niemieckiego, która pozwala na swobodne porozumiewanie. Niedobór germanistów jest szczególnie widoczny w sektorze związanym z obsługą klienta – osoba posługująca się tym językiem może liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.

Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie nauczenie się któregoś z mniej popularnych języków obcych: na przykład włoskiego i hiszpańskiego. Ze względu na to, że polskie firmy coraz bardziej otwierają się na współpracę z Włochami i krajami hiszpańskojęzycznymi, osoby znające bardzo dobrze właśnie je, mogą liczyć na wysokie zarobki oraz atrakcyjne pakiety świadczeń dodatkowych od pracodawców, którzy nie będą chcieli stracić tak ważnych dla siebie pracowników.

To, na jaki język się zdecydujemy, powinno być zależne nie tylko od mód – w końcu te zmieniają się dosyć często. Ważne jest, aby nauczyć się języka na bardzo wysokim poziomie, ponieważ osoby władające nim na poziomie rodzimego użytkownika będą zawsze w cenie i z pewnością będą poszukiwane na rynku pracy, niezależnie od powszechnie obowiązujących tendencji.