UE rozpoczęła pracę nad autonomicznymi TIR-ami. Mają one pokonywać w konwojach cały kontynent i to bez udziału kierowcy.

Ich zadaniem będzie dostarczanie cennych ładunków do miejsca przeznaczenia. Układ ten ma prowadzić do podwyższenia bezpieczeństwa transportu drogowego. W dodatku będzie on o wiele bardziej przyjazny dla środowiska, gdyż wspomniane TIR-y mają zużywać mniej paliwa, a tym samym wydzielać mniej zanieczyszczeń do atmosfery. Jak się okazuje Unia przygotowuje następne ciekawe projekty.

Ledwie kilka dni temu odbyła się prasowa konferencja, w czasie której Elon Musk, zarządzający przedsiębiorstwem Tesla Motors oświadczył, iż rozpoczęły się już intensywne prace z udziałem kilku krajów europejskich nad kolejnym nadzwyczaj ciekawym przedsięwzięciem. Prace te skupiają się na stworzeniu samodzielnych autobusów nowej generacji. Obejmują one także cały układ transportu, jaki ma rozwiązać wszelkie kłopoty komunikacyjne w rozrastających się metropoliach. Finałem prac ma być pojazd, który częściowo przypomina autobus, a wykorzystane w nim rozwiązania technologiczne mają nakłonić ludzi do podróżowania oraz sprawić, że podróż stanie się autentyczną rozkoszą.

Musk podkreślił jednakże, iż nie będzie to typowy autobus, lecz „nowy rodzaj... samochodu, czy też po prostu pojazdu, który naszym zdaniem sprawdzi się wspaniale w miastach. Nie będzie stawał na z góry wyznaczonych przystankach autobusowych, lecz zabierze pasażerów z określonego miejsca i dowiezie ich dokładnie tam, gdzie potrzebują dojechać..." .